Kõige tegijam sült … Ja nii ongi

Ära viska enam münti

leti ees kui valid sülti.

Lihtsalt tuleb võta parim

Wõro sült sealt kindlalt vali

Jõululaua üheks kohustuslikuks osaks on kindlasti sült. Au ja kiitus neile kes süldi tegemisega ise vaeva näevad. Kuumuta, kupata, vaheta vett, keeda tasase tulel 2-3 tundi, riisu hoolikalt vaht, maitsesta jne. Mitte aga kõigil ei ole selleks aega ja oskusi ise süldi tegemisega tegeleda.

Soovitada tean üht rohtu, milles näha pole ohtu

Woro Kanasylt 300 g

Äsja toimunud toidumessi FoodFest külastajad valisid Jõulutoode 2010 võistlusel lihatoodete kategoorias parimaks süldiks Wõro kanalihasüldi mille lõhn, maitse, sisu konsistents ning välimus tõid tootele tunnustust.

Mugavas 300 grammises plastkarbis sült sisaldab 40% kana- ja broileriliha, olles seetõttu figuurisõbralikult taine ja väherasvane (rasvu 1g). Toode ei sisalda säilitusaineid ning on lauale panekuks kõlblik kümne päeva jooksul.

Lisaks sellele on sült paraja suurusega ümaras reljeefse põhjaga plastkarbis, mis serveerides oma kauni välimusega sobib igale jõululauale. Enne serveerimist löö sült vormist vaagnale ja serveeri kõrvale külmi, maitsestatud kastmeid, sinepit või mädarõikavahtu. Ning loomulikult sobib ka sellelle süldile lahutamatuks kaaslaseks heaks keedetud kartul.

Wõro kanalihasülti soovitab:

Erlis Schönberg

Kodukokk 2010

Maitsemeister ja meelelahutaja

Sildid: ,

Kommenteeri

(nõutav)