Mahlase liha saladus

Liha süüa kõigil meeldiks

kui ta ainult hästi seediks.

Selleks käitu kavalamalt

küpseta vaid madalamalt.

Et ennast lihaküpstamisel tippvormi viia on vaja järgida mõningaid soovitusi. Reeglina on poest ostetud ahjuprae või lihatüki tarbijapakendil kirjas ahju temperatuur ja küpsemisaeg, mis on kindlasti soovituslik, aga mitte kungi kohustuslik.

madalalt

Kui oled tõeline gurmaan ja kvaliteetse toidu austaja, leiad sa kindlasti aega ka pikemaajaliseks küpsetamiseks. Lõpptulemuse juures mõistad kindlasti, et iga minut oli seda väärt. Ahjus madalal temperatuuril liha pikka aega ca 100 kraadi juures küpsetamise tulemus on maitsev ning tervislik. Toit on mahlane, rohkete mineraalide ning vitamiinidega. Liha kiud on pehmed ja kiudude “nahk” (kollageen) kõva. Kollageen muutub kõrgel temperatuuril kõvaks ning sitkeks ja liha kuivaks, kuid madalal temperatuuril küpsetamisel säilib liha pehmus. Liha küpsetatakse kergelt ning ettevaatlikult, et vältida vee aurustumist – ca 100ºC on ideaalne tulemus kindel. Liha on pehme ja ühtlaselt küpsetatud: ei mingit üleküpsetamist ka äärest või erineva suurusega tükkide puhul. Madalal temperatuuril küpsetamisel ei kao nii palju mahla, kui traditsioonilise meetodi puhul. Alati saad kontrollida liha valmidust praevalvuriga, mis on kas tootja poolt lihasse torgatud või saad ise termomeetri selle puudumisel lisada.

Mahlaseid soovitusi jagas:

Kodukokk 2010

Erlis Schönberg

Maitsemeister ja meelelahutaja

Sildid:

Üks vastus postitusele “Mahlase liha saladus”

  1. EwanJuicy ütleb:

    I often visit your blog and have noticed that you don’t update it often. More frequent updates will give your website higher authority & rank
    in google. I know that writing articles takes a lot of time, but
    you can always help yourself with miftolo’s tools which will shorten the time
    of creating an article to a couple of seconds.

Kommenteeri

(nõutav)